Tekanna med värmefat
Closed
2016-04-02
373029
| Sold for | 300 SEK |
| Estimate | 1 000 SEK |
TEKANNA med värmefat, 1900-talets första hälft, mässing, fatets kant med stämpel och kyrilliska bokstäver, kannans höjd ca 35, fatets diameter 40 cm
Bruksslitage