Bordsur med ljusstakar
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GARNITYR, 3 dlr, Louis XVI-stil, 1800-talet slut, bemålat och förgyllt porslin, förgylld metall, bestående av: bordsur, 1 par ljusstakar, höjd på socklar ca 41-53 cm
Ljusstakar med mörknad förgyllning, bordsuret med delvis skadad förgyllning, bordspendyl saknar nyckel samt slagklocka
373078
2016-04-03