Bordsur med ljusstakar

Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar
Bordsur med ljusstakar

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GARNITYR, 3 dlr, Louis XVI-stil, 1800-talet slut, bemålat och förgyllt porslin, förgylld metall, bestående av: bordsur, 1 par ljusstakar, höjd på socklar ca 41-53 cm

Ljusstakar med mörknad förgyllning, bordsuret med delvis skadad förgyllning, bordspendyl saknar nyckel samt slagklocka

373078

2016-04-03