Bordspendyl
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, s.k. portalur, slagfunktion, fodral i trä med inläggningar av mässingsdekor samt pärlemor, spiralformade kolonner, pendel med dekor av svanar, urtavla med romerska siffror, höjd ca 52 cm, uppdragsnyckel samt pendel medföljer
Smärre slitage
373464
2016-04-04