Kanton porslin Kina

Kanton porslin Kina
Kanton porslin Kina
Kanton porslin Kina
Kanton porslin Kina
Kanton porslin Kina
Kanton porslin Kina

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KANTON porslin Kina 1800-tal, (samt några övriga kinesiska porslinsföremål) Urna, skålar tallrikar m m, urnans höjd ca 35 cm.

Nagg, bruks och åldersrelaterat slitage.

373496

2016-04-04