Cafe au lait porslin Kina

Cafe au lait porslin Kina
Cafe au lait porslin Kina

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CAFE AU LAIT, 7 dlr, porslin, Kina, 1700-tal, bestående av: burk samt 2 mindre burkar, 3 mindre fat samt ett lock (udda) stora burkens höjd ca 11 och diameter 15 cm

Nagg, bruks och åldersrelaterat slitage.

373508

2016-04-04