Väggpendyl

Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl
Väggpendyl

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGPENDYL, omkring 1800, slagfunktion, träskuren dekor, förgyllt fodral, pendel, höjd ca 89 cm

PROVENIENS: Torskebo Gård Västmanland

Senare förgyllning, lösa delar, senare dekorunderstycke, renoverad/kompletterad, uppdragsnyckel saknas

373512

2016-04-05