Väggpendyl
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGPENDYL, omkring 1800, slagfunktion, träskuren dekor, förgyllt fodral, pendel, höjd ca 89 cm
PROVENIENS: Torskebo Gård Västmanland
Senare förgyllning, lösa delar, senare dekorunderstycke, renoverad/kompletterad, uppdragsnyckel saknas
373512
2016-04-05