Rufino Tamayo färglitografi
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RUFINO TAMAYO (1899-1991), "Cabeza con pájaros", färglitografi, 1958, signerad med blyerts epreueve d´artiste. 30,5 x 23,1 cm, bladstorlek 32,8 x 25,5 cm
Gulnad, missfärgad efter passepartout, små fläckar i marginalen
373568
2016-04-05