Rufino Tamayo färglitografi

Rufino Tamayo färglitografi
Rufino Tamayo färglitografi
Rufino Tamayo färglitografi
Rufino Tamayo färglitografi

Klubbat för:

2 000 SEK

3 000 SEK

RUFINO TAMAYO (1899-1991), "Cabeza con pájaros", färglitografi, 1958, signerad med blyerts epreueve d´artiste. 30,5 x 23,1 cm, bladstorlek 32,8 x 25,5 cm

Gulnad, missfärgad efter passepartout, små fläckar i marginalen

373568

2016-04-05