Pablo Picasso linoleumsnitt
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PABLO PICASSO (1881-1973), Musée Municipal d´Art Moderne, Ceret. Céramiques et Pates Blanches, 1958, signerad och numrerad i blyerts Picasso 78/125, linoleumsnitt i färger, bladstorlek 65x50 cm, oramad
LITTERATUR: Bloch 1283
Gulnad vid signatur och numrering
373636
2016-04-05