Tekannor Kina
2016-04-04
373669
| Klubbat belopp | 5 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TEKANNOR, porslin, Kina, 1800/1900-tal, figural och floral dekor samt med tecken några med handtag i brons, höjd 8-20 cm
Nagg förekommer, bruks- och åldersrelaterat slitage