Fickur fickursnyckel 18 k guld
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FICKUR, 18 k guld, vitemaljerad urtavla, arabiska siffror, sekund, innerboett i metall, märkt 162565, 10 rubis, diameter 34 mm, total vikt ca 33 g, FICKURSNYCKEL, 18 k guld, Stockholm 1830-tal, mästarstämpel otydlig, graverad dekor av tempel, guldvikt ca 3 g
PROVENIENS: Torskebo gård, Västmanland
Bucklor
373703
2016-04-05