Marc Chagall etsning med handkolorering

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

MARC CHAGALL (1887-1985), Cantique de l´arc (King David with Harp) ur La Bible, signerad och numrerad M. Ch. 25/100, etsning med handkolorering, 1958, 31,5x23,5 cm, editerad av Teriade, Paris
LITTERATUR: Cramer books 30

373764

2016-04-07