Pilgrimsflaska och vaser Kina

Pilgrimsflaska och vaser Kina
Pilgrimsflaska och vaser Kina
Pilgrimsflaska och vaser Kina
Pilgrimsflaska och vaser Kina
Pilgrimsflaska och vaser Kina
Pilgrimsflaska och vaser Kina
Pilgrimsflaska och vaser Kina
Pilgrimsflaska och vaser Kina

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PILGRIMSFLASKA, VASER, 6 st., porslin, Kina, 1800-tal, 3 vaser omgjorda till lampor (uppborrade och elektrifierade) övervägande dekor i underglasyrblått, höjd ca 21-31 cm

Nagg, bruks- och åldersrelaterat slitage.

373820

2016-04-06