Bojaner
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BOJANER, LAMPOR, SKÅLAR, FAT, 8 dlr, porslin, Kina, 1800/1900-tal, figural och floral dekor i emaljfärger, stora bojanens höjd ca 21 cm, största fatets diameter ca 21 cm
Lock saknas till bojanerna, enstaka nagg, smärre slitage, en lampa uppborrad och elektrifierad
373869
2016-04-06