Bojaner

Bojaner
Bojaner
Bojaner
Bojaner
Bojaner
Bojaner

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BOJANER, LAMPOR, SKÅLAR, FAT, 8 dlr, porslin, Kina, 1800/1900-tal, figural och floral dekor i emaljfärger, stora bojanens höjd ca 21 cm, största fatets diameter ca 21 cm

Lock saknas till bojanerna, enstaka nagg, smärre slitage, en lampa uppborrad och elektrifierad

373869

2016-04-06