Böcker äldre Berzelius, lexikon mm
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÖCKER, ÄLDRE, ca 20 st, 1700-1800-tal, bl.a. udda delar ur Berzelius, Lärook i kemien (olika upplagor), Retzius, Försök til en flora economica Sveciae, del 1, 1806, Conversationslexikon 1821, Peter den stores lefverne, 1804, Kiepert, Historisk-Geografisk atlas öfver gamla verlden, 1857, mfl.
Flertalet i samtida band.
Varierande skick, vissa skador, ej kompletta verk
373877
2016-04-06