CS Hallbeck JF Martin/ hans skola etsningar

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

ETSNINGAR, 2 st., JOHAN FREDRIK MARTIN (1755-1816): hans skola, Sovande barn, etsning, märkt i plåten E Martin / No 76 från Martins schola / Låt barnet sofwa det stärker minnet, daterad 1779, ca 19x15 cm,
CARL SVANTE HALLBECK, (1826-1897): Vy mot Kungliga Slottet, färgetsning, ca 15x28 cm

374025

2016-04-07