Klubbat för:
5 600 SEK
2 000 SEK
HOLKYXA, i brons, SKÄGGYXA, i järn, holkyxans sidor med dekorränder, skäggyxan med skaftflikar, längd 11,5 resp 14,5 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland
korrosionsskador
374150
2016-04-28