Yxor

Yxor
Yxor
Yxor
Yxor
Yxor
Yxor
Yxor
Yxor

Klubbat för:

5 600 SEK

2 000 SEK

HOLKYXA, i brons, SKÄGGYXA, i järn, holkyxans sidor med dekorränder, skäggyxan med skaftflikar, längd 11,5 resp 14,5 cm
Proveniens: Torskebo Gård Västmanland

korrosionsskador

374150

2016-04-28