Matsalgrupp Åmells, 7 delar
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, nystil, bland annat rokoko, bemålat, patinerat trä, bestående av: matbord med 3 iläggsskivor, 6 stolar med textilklädd sits, enligt uppgift inköpt på Åmells Möbler, höjd bord 75, diameter 101, 101 x 157 cm
Bruksslitage, senare klädsel
374288
2016-04-07