Matsalgrupp Åmells, 7 delar

Matsalgrupp Åmells, 7 delar
Matsalgrupp Åmells, 7 delar
Matsalgrupp Åmells, 7 delar
Matsalgrupp Åmells, 7 delar
Matsalgrupp Åmells, 7 delar
Matsalgrupp Åmells, 7 delar

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, nystil, bland annat rokoko, bemålat, patinerat trä, bestående av: matbord med 3 iläggsskivor, 6 stolar med textilklädd sits, enligt uppgift inköpt på Åmells Möbler, höjd bord 75, diameter 101, 101 x 157 cm

Bruksslitage, senare klädsel

374288

2016-04-07