Skålfat

Skålfat
Skålfat
Skålfat
Skålfat

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLFAT, Holland, fajans, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av påfågel, diameter ca 32 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Nagg

374372

2016-04-16