Kinesisk tripod
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TRIPOD, transparent glas, Kina, 1900-tal, benens reliefdekor med motiv av fabeldjur, dekorhänkel med motiv av väsen, hängade ringar, höjd ca 8 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
374377
2016-04-16