Kaffeservis i silver

Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver
Kaffeservis i silver

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 400 SEK

KAFFEKANNA, GRÄDDKANNA, silver, GAB, Stockholm 1911 resp 1910, empirestil, gräddkanna invändigt förgylld, kaffekanna med svärtat handtag, samtliga på tassar, höjd ca 19,5-24 cm, totalvikt ca 974 g, medföljande SOCKERSKÅL och GRÄDDKANNA, silver, importstämplar

Gräddkanna med böjd hänkel, kaffekannans tassar något ostadiga

374468

2016-04-08