Ljusplåt i mässing
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSPLÅT, mässing, barock, 1700-tal, punsad dekor med motiv av växtslingor och fågel krönt av öppen krona, en ljusarm, höjd ca 31 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, lagnigar, bristningar
374490
2016-04-16