Ljusplåt i mässing

Ljusplåt i mässing
Ljusplåt i mässing
Ljusplåt i mässing
Ljusplåt i mässing
Ljusplåt i mässing
Ljusplåt i mässing

Klubbat för:

3 800 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

LJUSPLÅT, mässing, barock, 1700-tal, punsad dekor med motiv av växtslingor och fågel krönt av öppen krona, en ljusarm, höjd ca 31 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Kuntoraportti

Slitage, lagnigar, bristningar

374490

Päivämäärä:

2016-04-16