Ljusplåt i mässing
Klubbat för:
3 800 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
LJUSPLÅT, mässing, barock, 1700-tal, punsad dekor med motiv av växtslingor och fågel krönt av öppen krona, en ljusarm, höjd ca 31 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Kuntoraportti
Slitage, lagnigar, bristningar
374490
Päivämäärä:
2016-04-16