Skålfat Kina

Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, vågigt brätte med silverform, diameter ca 41 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Nagg

374500

2016-04-16