Kanna Japan
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA med lock, porslin, Japan, dekor i emaljfärger med tranor, kran i gulmetall i form av drake, höjd ca 42 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Skador, tillverkningssprickor, lagningar på bl a lock samt ena benet i form av en figur
374507
2016-04-16