Kanna Japan

Kanna Japan
Kanna Japan
Kanna Japan
Kanna Japan
Kanna Japan
Kanna Japan
Kanna Japan
Kanna Japan
Kanna Japan
Kanna Japan

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KANNA med lock, porslin, Japan, dekor i emaljfärger med tranor, kran i gulmetall i form av drake, höjd ca 42 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Skador, tillverkningssprickor, lagningar på bl a lock samt ena benet i form av en figur

374507

2016-04-16