Diverse orientaliskt porslin och cloisonné

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VASER, DOSA, MINIATYRFAT, MINATYRFLASKA, cloisonné, 1900-tal, VASER, SKÅL, FAT, mm, porslin, Kina/Japan, 17/18/1900-tal, höjd 5-25,5 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Skador, lagningar

374554

2016-04-16