Hans Hedberg
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HANS HEDBERG, ask med lock, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i rött och gult , höjd 12, diameter 18,5 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
smärre kantnagg
374583
2016-04-16