Hans Hedberg

Hans Hedberg
Hans Hedberg
Hans Hedberg
Hans Hedberg
Hans Hedberg
Hans Hedberg

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HANS HEDBERG, ask med lock, Biot, Frankrike, starkeldsfajans, spräcklig glasyr i rött och gult , höjd 12, diameter 18,5 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

smärre kantnagg

374583

2016-04-16