Taburetter empire
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TABURETTER, 4 st, 1800-talets första hälft, empire, fanerade i mahogny, skulpturerat underrede, stoppade kuddar lädda i randigt tyg, höjd ca 43 cm
Bruksslitage, smärre sprickor och fanérbortfall, senare klädsel, en taburett med förstärkning
374849
2016-04-10