Serge Poliakoff OS München, Sportauktion
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERGE POLIAKOFF (1900-1969), Olympische Spiele München 1972, färglitografisk affisch, 1969, signerad i trycket, 91x63,5 cm, tryckt av Erker Presse, Saint Gallen. Editerad av Olympia 72, München,
LITTERATUR: Riviere 77
Skador, beskuren, vågigt papper
374860
2016-04-10