Serge Poliakoff OS München, Sportauktion

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SERGE POLIAKOFF (1900-1969), Olympische Spiele München 1972, färglitografisk affisch, 1969, signerad i trycket, 91x63,5 cm, tryckt av Erker Presse, Saint Gallen. Editerad av Olympia 72, München,
LITTERATUR: Riviere 77

Skador, beskuren, vågigt papper

374860

2016-04-10