Chiffonje omkring 1800
2016-04-10
374863
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
CHIFFONJÉ, omkring 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad i mahogny, beslag i mässing, dragknoppar i ben, höjd ca 134, 115x52 cm, nyckel (delvis fungerande)
Inredning med lös lucka, lösa listdelar medföljer, sprickor, faneéskador, fanérbortfall, fanérlagningar, dragringar med bucklor