Chiffonje omkring 1800

Chiffonje omkring 1800
Chiffonje omkring 1800
Chiffonje omkring 1800
Chiffonje omkring 1800
Chiffonje omkring 1800
Chiffonje omkring 1800
Chiffonje omkring 1800
Chiffonje omkring 1800
Chiffonje omkring 1800
Chiffonje omkring 1800

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CHIFFONJÉ, omkring 1800, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad i mahogny, beslag i mässing, dragknoppar i ben, höjd ca 134, 115x52 cm, nyckel (delvis fungerande)

Inredning med lös lucka, lösa listdelar medföljer, sprickor, faneéskador, fanérbortfall, fanérlagningar, dragringar med bucklor

374863

2016-04-10