Flintlåsgevär

Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär
Flintlåsgevär

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-tal, pipa med oktagonalt kammarstycke, stämplat E?, militärt flintlås med varhake, mässingsbeslag, tumplåt med inskription, helstock med kolvlåda, längd 136 cm

skador, omarbetat

374884

2016-04-28