Flintlåsgevär
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, 1700-tal, pipa med oktagonalt kammarstycke, stämplat E?, militärt flintlås med varhake, mässingsbeslag, tumplåt med inskription, helstock med kolvlåda, längd 136 cm
skador, omarbetat
374884
2016-04-28