Emaljskålar stenvaser

Emaljskålar stenvaser
Emaljskålar stenvaser
Emaljskålar stenvaser
Emaljskålar stenvaser

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

800 SEK

FAT, SKÅLAR, emalj, märkta Cathrineholm Norway, diameter 11,5-22 cm, VASER, SKÅLAR, sten, 1900-tal, höjd ca 2-23 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

smärre emaljskador

375002

2016-04-16