Skål Iran

Skål Iran
Skål Iran
Skål Iran
Skål Iran
Skål Iran
Skål Iran

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, Kashan, Sejuk, Iran, circa 1200-tal, glaserat lergods med dekor i underglasyrblått, höjd ca 5, diameter 10 cm, i medföljande etui

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Krackelerad,

375007

2016-04-16