Skål Iran
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, Kashan, Sejuk, Iran, circa 1200-tal, glaserat lergods med dekor i underglasyrblått, höjd ca 5, diameter 10 cm, i medföljande etui
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Krackelerad,
375007
2016-04-16