Kungl Dansk Musselmalet

Kungl Dansk Musselmalet
Kungl Dansk Musselmalet
Kungl Dansk Musselmalet
Kungl Dansk Musselmalet
Kungl Dansk Musselmalet
Kungl Dansk Musselmalet

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KUNGL DANSK, servis, 31 dlr, Musselmalet, huvudsakligen helblond, bestående av: 12 tekoppar med fat, 11 assietter, 3 uppläggningsfat, gallerskål, sockerskål med lock, 2 gräddkannor, litet skålfat, 1:a sortering

Smärre slitage, 6 delar med smärre nagg/undersidesnagg, mindre gräddkannan med lagad och retuscherad hänkel, 25 delar helblond, 6 delar halvblond

375018

2016-04-10