Sigillstamp i soapstone

Sigillstamp i soapstone
Sigillstamp i soapstone
Sigillstamp i soapstone
Sigillstamp i soapstone
Sigillstamp i soapstone
Sigillstamp i soapstone

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIGILLSTAMP, soapstone, Kina, 1900-tal, skuren genombruten med motiv av drakar och tecken i botten, höjd ca 23 cm

Några små nagg, smärre slitage

375183

2016-04-11