Mugg miniatyrkanna fat i imari

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MUGG, MINIATYRKANNA, FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imarifärger samt 2 koppar i underglasyrblått, 1700-tal, urna med lock 1800-tal, Japan, muggens höjd ca 16 cm

Kannan med lagningar samt tillverkningsdefekt på underdelen

375317

2016-04-11