Sven Erixson litografi
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), "Fotboll", 1948, signerad Sven Erixson, 8/25, litografi, 37x52 cm,
MOTIV: Inspirerad av Ivar Lo-Johanssons stridsskrift "Jag tvivlar på idrotten" gjorde X:et litografin Fotboll, oramad
Smärre hanteringsveck
375576
2016-04-12