Sven Erixson litografi

Sven Erixson litografi
Sven Erixson litografi

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), "Fotboll", 1948, signerad Sven Erixson, 8/25, litografi, 37x52 cm,
MOTIV: Inspirerad av Ivar Lo-Johanssons stridsskrift "Jag tvivlar på idrotten" gjorde X:et litografin Fotboll, oramad

Smärre hanteringsveck

375576

2016-04-12