Sablar bl.a. Weyersberg Solingen

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FÄKTHJÄLM, SABLAR, 2 st., 1800/1900-tal, ena sabeln tillverkad av Weyersberg, Solingen, kavel i rockaskinn, balja i metall, största längd ca 100 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage

375791

2016-04-13