Böhlmarks taklampa 1930-40-tal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BÖHLMARKS, sannolikt, taklampa, 1930-40-tal, gultonad glasmassa, klädd i rotting, stomme i mässing, diameter, ca 42 cm
PROVENIENS: Direktör och konstsamlare Bertil Nordenhake
Smärre slitage
375794
2016-04-20