Kallskål i masurbjörk

Kallskål i masurbjörk
Kallskål i masurbjörk
Kallskål i masurbjörk
Kallskål i masurbjörk
Kallskål i masurbjörk
Kallskål i masurbjörk

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KALLSKÅL med lock och hänklar, skuren masurbjörk, barockstil, 1800-tal, höjd ca 14,5 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

slitage, torrsprickor

375817

2016-04-16