Ljusstakar
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKAR, 10 st, snarlika, senbarock, 1700-tal, Nordeuropa, gjuten och svarvad mässing, höjd ca 12-14 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, ej ursprungligen tillhörande delar
376100
2016-04-16