Ljusstakar

Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar
Ljusstakar

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSSTAKAR, 10 st, snarlika, senbarock, 1700-tal, Nordeuropa, gjuten och svarvad mässing, höjd ca 12-14 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Slitage, ej ursprungligen tillhörande delar

376100

2016-04-16