Ljusstakar
2016-04-16
376115
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, senbarock, 1700-tal, Nordeuropa, gjuten och svarvad mässing, höjd ca 13 cm
PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling
Slitage, brisning