Vas jugend Rörstrand

Vas jugend Rörstrand
Vas jugend Rörstrand
Vas jugend Rörstrand
Vas jugend Rörstrand
Vas jugend Rörstrand
Vas jugend Rörstrand

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VAS, 1900-talets början, Astrid Ewerlöf, Rörstrand, porslin, delvis genombruten reliefdekor av blomster i underglasyrfärgerna rosa, blått och grönt, märkt Rörstrand E, höjd ca 14 cm

Smärre kantnagg

376126

2016-04-13