Vas jugend Rörstrand
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, 1900-talets början, Astrid Ewerlöf, Rörstrand, porslin, delvis genombruten reliefdekor av blomster i underglasyrfärgerna rosa, blått och grönt, märkt Rörstrand E, höjd ca 14 cm
Smärre kantnagg
376126
2016-04-13