Saltkar 1 par

Saltkar 1 par
Saltkar 1 par
Saltkar 1 par
Saltkar 1 par
Saltkar 1 par
Saltkar 1 par
Saltkar 1 par
Saltkar 1 par

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SALTKAR, 1 par, porfyr, fasetterade kanter, ställning av silver, på 3 kulfötter, Axel Otto Nordstedt Västervik 1812-1814, höjd ca 4, diameter ca 7 cm

PROVENIENS: Ur Gustaf och Herman Lindbergs samling

Slitage

376129

2016-04-16